Ekologia jest w modzie – drewniane zegarki dla mężczyzn
Ekologia jest w modzie – drewniane zegarki dla mężczyzn

Obecnie istnieje szereg interesujących rozwiązań, dzięki którym zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą poprawić swój wizerunek. Liczba dostępnych propozycji z zakresu biżuterii jest naprawdę pokaźna i na tyle różnorodna, że bezproblemowo może wpisać się w nawet najbardziej wysublimowane gusta. Elegancki mężczyzna ma szansę zdecydować się na różnego rodzaju łańcuszki, bransoletki, spinki do mankietów czy zegarki. Te ostatnie z pewnością są jednym z kluczowych dodatków podkreślających męski szyk. Akcesoria te można znaleźć w najróżniejszych stylach, wykonane z metalu, srebra czy np. złota. Ostatnimi czasy jednak bardzo powszechne stały się zegarki męskie drewniane. Mają one dwie podstawowe zalety: ekologiczny charakter (co w dzisiejszym świecie zdecydowanie jest niebagatelną kwestią) oraz niezwykła elegancja wynikająca ze specyfiki samego materiału. Budowanie własnego wizerunku zawsze – mniej lub bardziej – wiąże się z odpowiednim doborem dodatków podkreślających szykowność samego stroju. Jak w tym kontekście wypadają zegarki z drewna?

Różnorodność stylu, czyli niepowtarzalna estetyka

Drewno to materiał, który większością ludzi kojarzy się przede wszystkim z przemysłem, jednakże surowiec ten jest wykorzystywany w wielu przestrzeniach ludzkiej działalności, biżuteria to doskonały przykład wykorzystania naturalnej estetyki drewna. Nie tylko jednak kobiety sięgają po takie ozdoby, mężczyźni również mają interesujący wybór w tym zakresie, z czego zdecydowanie najciekawszym wydają się zegarki drewniane. Często wykonywane ręcznie, w przeróżnych stylach (od tradycyjnych, przywodzących na myśl przywiązanie do klasycznych rozwiązań, przez całkowicie standardowe, odznaczające się jedynie doborem tworzywa, a na nawiązaniach do nowoczesnego minimalizmu kończąc), zatem można nabyć warianty podkreślające elegancki strój oficjalny, jak i takie, dzięki którym będzie można podnieść stylowość codziennego stroju. Co ciekawe, nie tylko zwolennicy ekologii wybierają tego typu rozwiązania, osoby niezaangażowane w ruchy na rzecz poprawy kondycji środowiska również chętnie sięgają po te ozdoby. Wiąże się to oczywiście z modą na drewno, które fantastycznie wygląda zarówno na kobiecej szyi, jak i na męskich nadgarstkach.

Jak dbać o drewniany zegarek?

Należy mieć świadomość, że zegarek drewniany męski to dodatek, o który trzeba dbać w określony sposób. Sam materiał jest w końcu podatny na temperaturę i wilgotność powietrza. Wiele producentów zegarków szczyci się ich wodoszczelnością, w tym przypadku jednak lepiej chronić go przed negatywnym oddziaływaniem obwitych opadów, nie mówiąc już o zanurzaniu go w wodzie (np. podczas wizyty na basenie czy codziennej kąpieli). W okresie letnim, kiedy robi się naprawdę ciepło, warto poluzować nieco pasek, aby nie odparzyć sobie skóry. Czyszczenie takiego zegarka powinno odbywać się przy użyciu lekko zwilżonej, miękkiej szmatki. Warto także co sześć miesięcy impregnować drewniane elementy, aby zwiększyć ich wytrzymałość i poprawić wygląd. Można do tego używać np. nasączonych olejkiem lnianym patyczków higienicznych, a po skończonym procesie delikatnie przetrzeć całość ręcznikiem papierowym. Tak zabezpieczane akcesorium z pewnością będzie świetnie prezentować się na nadgarstku przez długi czas.

 

Dlaczego zegarki drewniane?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl